AVALEHT

Küsitlus

Kas oled käinud Järvamaa Muuseumis?
 

Paide pildid

Pilt 814.jpg

Kasutaja Ajakeskus Wittenstein/Järvamaa Muuseum foto.


*   *   *   *   *

Järvamaa Muuseumi Sõprade Seltsi eestvõttel ja Kaarel Aluoja toimetamisel on 34 Järvamaa pere küüdilugu raiutud raamatusse. Märtsiküüditamise 70ndale mälestuspäevale pühendatud koguteose esitlus toimub 16. märtsil kell 11.00 Paide raekoja II korruse saalis. Sissepääs vaba. Oodatud kõik huvilised!

Kasutaja Ajakeskus Wittenstein/Järvamaa Muuseum foto.


*   *   *   *   *


Järvamaa Muuseum on üks Eesti vanimaid maakonnamuuseume. Baltisakslaste initsiatiivil asutatud Muinasasjade Alalhoidmise Seltsi muuseumi külalisteraamatusse tehti esimene sissekanne 31. juulil 1905. Seda päeva loeme praeguse muuseumi ametliku tegevuse algusajaks.

Rohkem kui aastasaja jooksul on kogunenud muuseumile väärikas museaalide kogu, kus on üle 75 tuhande säiliku. Nendest osa on jõudnud juba ka digitaalsesse andmekogusse MUIS.

Järvamaa Muuseumi püsiekspositsiooni ilmestavad teematoad: muinasajast varajase rauaajani läbi arheoloogiliste leidude koos loodusosaga, 18. sajandi vana apteek, kultuuri- ja hariduselu, mõisatuba, eelmise sajandi alguse majanduselu, sajanditagune käsitöölise tuba, 60-ndate haritlase tuba, fotograafinurk 70-ndate fotodega.

Ajutiste näituste ruumis vahetuvad näitused 2-3 kuu tagant.

Järvamaa Muuseum pakub erinevaid muuseumitunde ja haridusprogramme, viib läbi ajaloo ja kultuuriga seotud sündmusi, vahendab giidituure ning ootab kodu-uurijaid ja teisi ajaloohuvilisi tutvuma rikkalike kogudega.

Järvamaa Muuseumis saab hea ülevaate meie maakonna ajaloo- ja kultuuripärandist ajast aega.

Tere tulemast Järvamaale ja Järvamaa Muuseumi!


  Külasta ka Vallimäel asuvat AJAKESKUS WITTENSTEINI

     
 
© Järvamaa Muuseum 2009-2013 - Design by homespace